Kanalisatsioon on iga hoone heakorra kohustuslik osa. See täidab ruumist kõigi olmereovete ja inimese elutegevuse jääkide ärajuhtimise funktsiooni. Kuid isegi professionaalsel tasemel ja tänapäevaseid materjale kasutades rajatud kanalisatsioon ummistub ajapikku.

Kanalisatsiooniummistuste tekkimise põhjused

Ummistuste tekkimiseni viivad järgmised põhjused:

 • rasvaladestused torude sisepinnal;
 • settekihistised (lubjasetted) nurkades;
 • mehaanilised ummistused – tekivad seetõttu, et kanalisatsiooni on sattunud kõrvalised tahked esemed.
 • tehnogeensed ummistused – põhjustatud vigadest äravoolusüsteemi projekteerimisel ja montaažil: vale kalde ja läbimõõduga torud, torude käänakud täisnurga all, halvasti puhastatud, kidadega põkud jne;
 • kanalisatsioonisüsteemi kasutusaja ületamine.

Ummistuse tekkimise esimesed tundemärgid on vee vilets äravool ja spetsiifiline ebameeldiv lõhn äravooluavast. Kui sellele õigeagselt tähelepanu ei pöörata, läheb kogu kanalisatsioonisüsteem ajapikku rivist välja.

Kanalisatsioonitorude puhastamiseks on mitu meetodit:

 • hüdrodünaamiline puhastus – kasutatakse hüdrodünaamilist masinat, mis suunab veejoad torustikku suure surve all, mille tulemusena puhastatakse kanalisatsioonitorud erinevast reostusest neid vigastamata ja kahjustamata;
 • termokeemiline ja termiline puhastus – hüdraulilise puhastuse variandid, kasutades kuuma vett, millele on lisatud kemikaale, mis muudavad paakunud sette vedelaks ja sellisel kujul väljub see torustikust kergesti;
 • pneumohüdroimpulsspuhastus – kasutatakse seadet, mis tekitab lühiimpulsse, mis omakorda tekitavad mis tahes ummistuste kõrvaldamiseks piisava helilaine. Sellist puhastusviisi kasutatakse kortermajades, kaubanduskeskustes jm.

Tuleb siiski meenutada, et probleemi lahendamise parimaks viisiks on selle ennetamine. Profülaktiliste tööde läbiviimine ennetab ummistuste tekkimise ja kindlustab äravoolusüsteemi tõrgeteta töö. Kui aga probleem on siiski tekkinud, tasub selle kõrvaldamine usaldada professionaalsele sanitaartehnikule, kellel on kanalisatsioonitorude puhastamiseks vajalikud teadmised ja seadmed.

Professionaalsete sanitaartehnikute teenused

Meie ettevõte pakub järgmised teenuseid:

 • kanalisatsiooni avarii- ja plaaniline profülaktiline puhastus;
 • igasuguse keerukuse ja konfiguratsiooniga välis- ja sisekanalisatsiooni puhastus;
 • kaevudevaheliste kanalisatsioonitorude puhastus;
 • äravoolusüsteemi hooldus.

Remonditöid tehes järgime ehitus- ja projekteerimisnorme.

Meie meistrid kasutavad tänapäevast tehnikat, mis puhastab kanalisatsioonitorud nende siseseinu vigastamata ning tänu seadmete väikestele mõõtudele kulgevad tööd puhtalt ja korrektselt. Professionaalne puhastus ei võta palju aega ja selle tulemuseks on kõrvaldatud ummistus ja kogu diameetri ulatuses rasva-, muda- ja teistest orgaanilistest ja mitteorgaanilistest ladestustest puhastatud torud.

Meie ettevõte annab garantii kõigile teenustele ning konsulteerib kanalisatsioonisüsteemi õige kasutamise ja ummistuste õigeaegse profülaktika küsimustes.

Teenuste hind sõltub tööde mahust, torustiku pikkusest, reostusastmest ja tervest reast muudest teguritest. Lisateabe saamiseks pöörduge kodulehel toodud telefoninumbritel.